Succesvol concertconcours voor Fanfare Eendracht Baarlo

Op zondag 13 april heeft Fanfare Eendracht tijdens het concertconcours van de Limburgse Bond Muziekgezelschappen een eerste prijs behaald met promotie en lof der jury.

Onder leiding van dirigent Maurice Daemen werd in de Oranjerie in Roermond een mooi concert gegeven en scoorde de Baarlose fanfare 90 punten met promotie en lof der jury. De jury was onder de indruk van de mooie klank van het orkest en de interpretatie van de gekozen muziekwerken.

Tijdens de voorbereiding op dit concertconcours heeft de fanfare concerten gegeven, is een weekendje weg geweest en werd er vele uren gerepeteerd. De meeste repetities stonden onder leiding van de eigen dirigent Maurice Daemen, maar ook werd gerepeteerd met gastdirigenten die met de verschillende instrumentsecties aan de slag gingen. Een hoogtepunt tijdens de voorbereiding was een repetitie met Jacob de Haan, de componist van Elegy 1. Voor dit werk kreeg de fanfare maar liefst 91,17 punten. Het tweede gespeelde werk, ‘A Moment for Rosa’, Mark Camphouse werd beoordeeld met 88,83 punten.

Volgens dirigent Maurice Daemen heeft het orkest gepiekt op het juiste moment en heeft het orkest alles eruit gehaald wat erin zit.

Na de spannende avond in de Oranjerie vertrok rond 22.45 uur de bus naar Baarlo en daar werd het resultaat gevierd tot in de late uurtjes.